drugie urodziny

Mam 2 latka! Kiedy to minęło? || Jak zorganizować urodziny dziecka?

Najpierw 9 miesięcy ciąży i czekanie na szkraba. Potem pierwszy rok życia, w którym dziecko niesamowicie się zmienia, każdego dnia zaskakuje nową umiejętnością, rośnie, choć wciąż pozostaje takie malutkie. A już dzisiaj mijają dwa lata – były piękne, trudne, zabawne, pełne nowości. To dopiero początek naszej drogi, choć muszę przyznać, że ten czas, który już minął – upłynął w trybie natychmiastowym. Nie wiem kiedy, ledwo się obejrzałam, a mam już w domu dziewczynkę, z którą mogę sobie porozmawiać, która rozumie więcej, niż mi się wydaje. Mamy szczęście mając ją w swoim życiu.


Kochana Córciu, mam nadzieję, że kolejny rok życia będzie dla Ciebie szczęśliwy i pełen radości. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze i to się nigdy nie zmieni.

Mama


Uwielbiam świętować urodziny. Uważam, że to ważny dzień oraz że warto go obchodzić, a w szczególności jeśli chodzi o urodziny dziecka. Szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać przyjęć urodzinowych z udziałem koleżanek i kolegów Lilci – to dopiero będzie czad! Jednakże dzisiaj przeprowadzę Was przez przyjęcie z okazji drugich urodzin – pokażę Wam słodki stół, tort, a także miejsce do zdjęć.


Jak zorganizować drugie urodziny dziecka?

JEDZENIE

Daj gościom jeść, coś poza słodkościami i tortem. No chyba, że taki jest klimat – „kawka i torcik” , to luz. Latem jest fajnie – można zrobić grilla i zwykle wszyscy zadowoleni. W naszym przypadku właśnie był grill i sałatki.

Nie zabrakło oczywiście kwiatów oraz Peppy.

SŁODKI STÓŁ

Słodki stół przygotowywałam sama, z małym wyjątkiem na cake popsy, które dobrałam przy okazji zamawiania tortu. Zrobiłam mini bezy (nieskromnie mówiąc – wyszły pyszne), mus truskawkowy z bitą śmietaną oraz muffinki z kawałkami czekolady. Nasz słodki stół ubrałam dodatkowo w girlandę z balonów (wszakże wszystkie miały być pastelowe, ale wyszło inaczej, osoby, które obserwują mnie na instagramie wiedzą o #aferzebalonowej 😀 ) napis happy birthday oraz dodatki takie jak ramka z napisem, skrzyneczka, kolorowe słomki. Na stole był również duży słoik z kranikiem, w którym była orzeźwiająca woda z cytryną.

Nie wszystkie były pastelowe, ale jakoś to przeżyłam 😉

TORT

Gwóźdź programu. Dla mnie osoby, które robią takie torty, to artyści. Serio. Płacę za smak, ale również za wygląd, za czyjeś umiejętności, czas. Ja wiem, że wielu z nas by chciało zamówić tort i zapłacić tylko za składniki a za robociznę dołożyć z 20 zł. No ale ja jestem zdania, że trzeba szanować cudzą pracę, czas i to co potrafi, a nie byle jak najtaniej. Nasz tort ponownie był pyszny i piękny. A kroiło się go jak marzenie. Ah, no i idealnie pasował do naszego tematu głównego, czyli pastelowej tęczy!

tort na urodziny tęcza

KĄCIK DO ZDJĘĆ

Poza słodkim stołem lubię gdy na imprezie znajdzie się miejsce na ładne zdjęcia. W zeszłym roku robiliśmy je na tle zieleni i drzew, w tym roku zrobiłam ściankę z cyfrą „2” w kolorze rose gold oraz zawiesiłam girlandę – prosto i efektownie. W szczególności gdy padało słońce to to miejsce wyglądało cudnie. Szkoda tylko, że akurat tego dnia nasza modelka nie miała najmniejszej ochoty na zdjęcia, no cóż.. nie wszystko da się zaplanować, prawda? 😉

Dodatkowo muzyka, zabawa. Musimy pamiętać, że to przyjęcie jest dla dziecka, nie dla nas 🙂

Mam nadzieję, że nie jesteście przytłoczeni tym, że piszę „cudowne”, „cudnie”, „pyszne”, „piękne”, etc. A także, że nie myślicie, że jestem jakaś zadufana w sobie. Ja po prostu jestem dumna. Dopracowałabym jeszcze drobne detale, ale to co udało mi się zrobić w dużej mierze samej – wymyślenie tematu przewodniego, rozplanowanie, stworzenie ścianki, zrobienie jedzenia, słodkości – to jest ogromna ilość czasu, ale efekt końcowy znacznie mi to wszystko wynagrodził. Oczywiście bez pomocy się nie obyło, bo sama to ja tego nie przyszykowałam od A do Z.


Jak Wam się podoba efekt końcowy?

PS Z racji na to, że organizacja przyjęć sprawia mi ogromną przyjemność i czuję się w tym dobrze postanowiłam stworzyć swoją ofertę nad którą właśnie pracuję – taką, która wychodzi poza fotografię, a mianowicie PRZYJĘCIA. Niebawem Wam ją przedstawię, więc jeśli jest tutaj ktoś zainteresowany taką usługą to zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytałem/am i akceptuję Politykę prywatności i politykę cookies.