Dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

„Mamo, ja chce obejrzeć album” mówi do mnie córka, a ja jej odpowiadam: „Dobrze, już oglądamy”. Siadamy razem i cieszymy się chwilą która właśnie trwa.

Mniej więcej tak to wygląda. Moje dziecko uwielbia oglądać zdjęcia – nie na telefonie – w albumach. Idzie do babci i dziadka – z półki zgarnia albumy, w domu jak miała je pod ręką też sama sobie je brała lub prosiła aby je jej podać. Siada sama lub siadamy razem – i oglądamy. Nie dość, że sobie wspominamy, pokazujemy kto jest kto, to w bardzo przyjemny sposób spędzamy razem czas.

Wywoływane zdjęcia oraz drukowane albumy (fotoksiążki) są dla mnie bardzo istotnym elementem, jeśli chodzi o moją codzienność, jak również o moją pracę. W każdym, nawet najmniejszym pakiecie na sesję zdjęciową, są wydruki. Dlaczego?

Wielu osobom może się wydawać, że to bez sensu, ale prawda jest taka, że to wydrukowane zdjęcia wzbudzają w nas więcej emocji, a niżeli zdjęcia, które możemy obejrzeć na monitorach lub w telefonach. Możemy je dotknąć, przyjrzeć się, miło powspominać, dać w prezencie. Zdjęcia w formie elektronicznej są nam wszystkim dostępne pod ręką, często mamy ich tysiące, ale zanim zbierzemy się do wydrukowania to trochę czasu mija, niekiedy nawet do tego nie dochodzi (wiem co mówię, bo sama tak mam), a tak naprawdę nie niosą one za sobą tak wielkiej magii. Najczęściej szybko się je ogląda i wraca się do następnych zajęć, nie przykuwając uwagi do szczegółów. Kiedyś nawet jak usiadłam aby obejrzeć zdjęcia na laptopie, to prawie zasnęłam, bo mnie to po prostu zmęczyło – wiele podobnych do siebie zdjęć, światło monitora i klikanie strzałki aby iść dalej. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie to jakoś za bardzo nie kupuje.. Już pomijam to, że niekiedy nawet nie zaglądamy do zrobionych zdjęć i o nich zapominamy, a gdzie tu mowa o wywołaniu i cieszeniu się nimi?

Oddaj się swojej wyobraźni…

Wyobraź sobie, że siadasz przy światełkach, z grającą w tle muzyką, z gorącą herbatą i pachnącymi ciasteczkami, jeszcze lekko ciepłymi, sama/sam lub z kimś, bierzesz stos albumów i zaczynasz oglądać. Cieszysz się każdym zdjęciem. Wzbudzają one w Tobie wspomnienia – śmieszna mina, jakieś wydarzenie, nietypowy ubiór.. Wymieniasz się z kimś tymi zdjęciami i mówisz „o patrz, a zobacz to, pamiętasz?”. Wspomnienia ożywają. Zdjęcia cieszą. I nie są na monitorze, tylko w Twoich rękach. Działają na Twoją wyobraźnię. Sprawiają, że jesteś szczęśliwy.

Wywołane zdjęcia są wspaniałą pamiątką na lata. Nie jest to chwilowa zachcianka. Sesje zdjęciowe kosztują raz mniej raz więcej, albumy dobrej jakości również mają swoją cenę, ale wyobraź sobie, że za 20 lat siadasz i je oglądasz na nowo. Szczerze mówiąc ja bym mogła oglądać je codziennie.

Sama nie mam zbyt wielu (uzupełnionych) albumów czy też wywołanych zdjęć, bo zwykle brak mi czasu aby się tym zająć. Mam z 5 albumów, które czekają na to, aż wkleję w nie zdjęcia. Postanowiłam sobie, że zacznę wywoływać po trochu, stopniowo i będę je uzupełniać, bo wiem, że to jest fantastyczne. Jesienne i zimowe wieczory z albumami. CZAD!

Podsumowując, dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

 • wywołują więcej emocji
 • możemy ich dotknąć, lepiej się przyjrzeć
 • pozwalają budować więzi dzięki temu, że się spędza razem czas
 • działają na wyobraźnię
 • są trwalsze niż pliki cyfrowe
 • CIESZĄ 🙂

Jakie jest Twoje nastawienie do drukowanych zdjęć? Wywołujesz zdjęcia?

Idą święta. W tym roku będą one dość nietypowe zważając na naszą codzienność, ale mimo to warto pamiętać o sobie oraz swoich bliskich. Święta są wspaniałym czasem do tego aby usiąść i powspominać, aby oderwać swój wzrok od ekranów i spędzić ten czas razem.

W związku ze zbliżającym się czasem świąt w mojej ofercie znajdziesz:

 1. Mini sesje zdjęciowe w choinkach -stwórzmy razem klimat tych świąt
 2. Albumy tradycyjne (na wklejane zdjęcia) oraz wydruki w różnych rozmiarach
 3. Fotoksiążki – projekt albumu z Twoich zdjęć – mogą to być zdjęcia z jakiejś sesji, z wakacji lub po prostu codzienne. Wysyłasz mi zdjęcia, ja projektuje, Ty akceptujesz. Jeśli potrzeba to od razu pakuje jako prezent.

  Po szczegóły oferty zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej. Już niebawem zakładka oferta zostanie uzupełniona 🙂

Sprawmy razem aby ten zbliżający się świąteczny czas był piękny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytałem/am i akceptuję Politykę prywatności i politykę cookies.